Toisinaan – ei ehkä kovin usein, mutta joskus kuitenkin – koko viinipullollista ei juoda kerralla. Tai juhlien kuplivaa pullollista. Tilaisuuden isäntänä tai emäntänä haluat kaataa loput vieraiden laseihin, vaikka he eivät ehkä enää halua juoda. Tai stten uhraat itsesi ja juot loput pullollisesta itse ja kadut sitä ankarasti seuraavana päivänä, kun heräät jyskyttävään päänsärkyyn. Mitä sanoisit, jos kerromme, että asiaan on olemassa parempi ratkaisu? Viini on nimittäin mahdollista säilyttää useiden päivien ajan ja siten säästää viini parempaa tilaisuutta varten.
Tämä on kunnollinen viiinipullonsulkija, joka ei vain sulje viinipulloasi, vaan pumppaa myös kaiken ilman pois ja luo siten umpion. Tällä tavoin juoman aromi säilyy huomattavasti paremmin. Sulkijan päällä on lisäksi numeroilla varustettu vipu, joka esittää päivämäärää, ja voit kääntää sitä vastaamaan päivää, jolloin pullo avattiin. Viinipullonsulkija sopii useimpiin normaalimallisiin samppanja- ja viinipulloihin.
Tietoja Viinipullonsulkijasta Ilmapumpulla
- Säilytä juoma avatussa viinipullossa tämän viinipullonsulkijan avulla. Se on varustettu ilmapumpulla, joka pitää juoman raikkaana useiden päivien ajan.
- Paina viinipullonsulkijassa olevaa painiketta useita kertoja pumpataksesi ilman pois pullosta ja luodaksesi ylipaineen, joka säilyttää juoman hyvän maun
- Päällä päivämäärämerkinnällä varustettu vipu, joten pysyt selvillä siitä, minä päivänä pullo avattiin
- Sopii useimpiin normaalimallisiin samppanja- ja viiinipulloihin
- Koko: 5 x 5 x 8 cm
- Materiaali: ABS-muovi ja silikoni
- Pestään käsin